Typy hodinkových strojčekov

Hodinové strojčeky existujú v 5 variáciách. Digitálne strojčeky pre digitálne hodinky, quartzové strojčeky pre analógové (teda ručičkové) hodinky, mechanické strojčeky pre analógové hodinky a mechanické strojčeky sa samonátahem.

hodinky na baterii (Quartz)Batériové strojčeky (strojčeky typu Quartz) - najpoužívanejšie pohon, prácu vykonáva elektromotor posúvajúci ručičky. Energiu dodáva strojčeku batérie, kedy životnosť batérií je najčastejšie 2 až 3 roky. Povolená tolerancia u týchto hodiniek je ± 15 sec / mesiac. Quartzové hodinky majú bežne zobrazenie času analógové i digitálne. Quartzové digitálne hodinky poznáte, sú to naše známe digitálky, kde čas zobrazuje digitálny displej s tekutými kryštálmi, predtým aj diódami.

Mechanické strojčeky - u mechanického strojčeka je veľa koliesok, ktoré do chodu uvádza natiahnutá pružina tým, ako sa postupne rozbaľuje. Podľa toho, ako túto pružinu uvádzame do smrštěného stavu, sa hodinky delí na strojčeky s ručným náťahom a na automatické strojčeky. U automatických strojčekov pružinu zvinie pohyb ruky. Naťahovaním cez korunku (ovládací prvok na púzdre slúžiaci na nastavenie hodiniek) sa pružina zvíňa. U oboch typov strojčekov sa však udáva "rezerva náťahu" - teda to, ako dlho hodinky vydržia bez naťahovania (u automatov urobil jeden z ruky). Bežný je jeden až dva dni, tie najlepšie hodinky mávajú až dva týždne, to sú ale už skôr drahé výnimky.

Kaliber je označenie radu hodinových strojčekov rovnakej konštrukcie. Je to teda niečo ako typ, či model motorku.

Kinetický pohon - systém automaticky vytvára potrebnú energiu využitím pohybu ľudskej ruky. Pohyb paže užívateľa hodiniek vytvára vibrácie, ktoré sú prenášané do generátora. Časť vyprodukovanej energie je využitá k pohonu strojčeka, časť je uchovávaná v integrovanom kondenzátore. Takéto usporiadanie zaručuje, že sa hodinky nezastavia, ani ak je majiteľ na niekoľko dní odloží. V prípade, že je kľudové obdobie dlhšie, zastavuje sa pohyb ručičiek, ale uchovávaná energia je dostatočná k obnoveniu chodu hodiniek len niekoľkými pohybmi.

Solárny pohon - solárne panely zabudované pod ciferníkom doplňujú energiu pre zasadený vysokokapacitný kondenzátor. Povolená tolerancia u týchto hodiniek je ± 15 sec / mesiac. Eco-Drive Jedinečný systém pohonu

Eco-Drive - vyvinutý firmou Citizen v sebe spája najvyššie ekonomické, ekologické a estetické nároky. Koniec výmen batérií. Eco-Drive mení slnečné, alebo umelé svetlo v čistú energiu. Rozbeh už po jednej minúte osvitu, rezerva chodu až 500DN. Ekologický a zároveň lacný pohon, pretože používa základné prírodný zdroj - svetlo. Ekologický, pretože nezaťažuje prírodu odpadom z článkov odľahčeného batérií a lacný, pretože nemusíte platiť za výmeny batérií. Svetlo prechádza špeciálnym číselníkom a vysoko citlivým solárnym článkom, je premenené na elektrickú energiu, ktorá je ukladaná do miniatúrneho akumulátora a podľa potreby potom poháňa quartzový stroj hodiniek.

Sme overení tisíckami zákazníkov za viac ako 10 rokov na trhu!

Neoriginálne so zľavou 90%

Nové hodinky v ponuke
Skúste ešte tyhle odkazy